Zařazeno v kategoriích

STANDARDNÍ TRIČKA
P-36A „Pearl Harbour“
název:P-36A „Pearl Harbour“
cena s DPH:550,00 Kč
typ:tričko s krátkým rukávem
výrobce:GI2000
počet kusů skladem:0
gramáž:150g/m2
barva textilu:tmavá šedomodrá
TOTO ZBOŽÍ JE BOHUŽEL VYPRODÁNO

V Národním muzeu letectva Spojených států na Wright-Pattersonově základně je vystaven Curtiss P-36A "86" se kterým ráno 7. prosince 1941 startoval proti japonské přesile bombardující a postřelující Pearl Harbour a okolí ppor. Phillip Rasmussen. Letoun je v autentické podobě včetně figuriny samotného pilota. Jelikož se jednalo o zcela překvapivou situaci pro všechny zůčastněné, samozřejmě mimo japonců samotných, byla u armádních pilotů, kterým se podařilo s několika nepoškozenými Curtissy P-36 a P-40 dostat do vzduchu, zaznamenána jistá výstrojní nekázeň. Tak například slavnostní proužkovaný oblek z ranní bohoslužby, košile a kalhoty od smokingu z párty, která se protáhla až do ranních hodin aj. Nás velice zaujal údajný obleček samotného Phillipa Rasmussena, který vzhledem k tomu, že vyběhl rovnou z postele spočíval v kalhotovém vínově proužkovaném pyžamu, přepásaném opaskem se služební pistolí...takto jsme si jej dovolili vmalovat do  kokpitu letounu, jehož původním autorem obrazu je kamarád Standa Hájek. Pilota jsme po vzoru figuriny z výše jmenovaného muzea ponechali prostovlasým, no, nikdo z nás tam nebyl, barevné fotky na to taky asi nikdo nemá, takže proč ne, že?

Když pominu jistou komičnost výše popisované výstroje pevně doufám, že když se nad touto situací zamyslíte stejně jako já, nezbyde než hluboce smeknout před těmito hrdiny.

Phillip Rasmussen údajně v nastalém boji sestřelil jeden japonský letoun, mám pocit, že jsem v literatuře zaznamenal všechny japonské typy náletu se účastnící (Kate, Val, Zero), ale...není to v konečném důsledku jedno? Po ataku Zerem a opětovném nabytí kontroly nad strojem se pilotovi povedlo přistát s údajně pětisty průstřely jeho věrného oře (!) Chapeau!!!

Radovan Pavlíček

Zde si dovoluji sdílet odkaz:

https://avgeekery.com/the-pajama-pilot-of-pearl-harbor/

Další obrázky produktu

P-36A „Pearl Harbour“ P-36A „Pearl Harbour“ P-36A „Pearl Harbour“